Hakkımızda

Eskişehir'in En Tatlı Yeri!

Eskişehir'in en tatlı yeri sloganıyla çıktığımız yolculuğumuzda siz değerli müşterilerimizin tatlı deyip geçemeyecekleri bir yer olmanın peşindeyiz.

Yeşil Elmas, Eskişehir'de tatlı algısını değiştirerek sizlere gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz bir mekan sunuyor. Hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimiz prensiplerimiz ise lezzet, hizmet ve kalite.

Neden Yeşil Elmas?

Firmamızın adı fıstık toplayan işçilerin Antep fıstığına hitap etmek için tercih etikleri terimden geliyor. Genellikle Gaziantep ve civarındaki köylerde yaşayan işçiler hasat döneminde fıstık toplamaya giderken "yeşil elmasa gidiyoruz" derler. Bölgede fıstık ekonomik olarak çok önemli bir yapıda olması ve birçok aile için gelir kapısı oluşturması bakımından böyle bir isim tercih edilmiştir.

Biz de hem ortaya koyduğumuz ürünlerin içindeki malzemeye hem de bu ürünleri sizlerle kavuşturan o değerli ellerin emeğine gösterdiğimiz saygıdan ötürü işletmemizin ismini Yeşil Elmas koymaya karar verdik.

Her Zaman Birinci Sınıf Kalite!

Yola çıkarken hiçbir zaman daha ucuz ya da daha güzel görünen tatlılar yapmayı düşünmedik. Menümüzde ne varsa en iyisi olmalı dedik ve sizler için Eskişehir'in en kaliteli tatlıcısını açtık.

Tatlılarımızı pişirdiğimiz tepsilerden tutun da üzerini süslerken kullandığımız kuruyemişlere kadar seçtiğimiz bütün ürünler kendi alanlarında en iyileridir.

Gururla söyleyebiliriz ki eğer yolunuz Gaziantep'e düşmediyse fıstığın bu kadar kaliteli olanını hayatınızda görmemişsinizdir. Fıstık seçiminde uygulanan kritere göre hasadın en değerli kısmına sıfır numara adı verilir. Piyasada satın aldığınız fıstıklar ise üç numaradır.

Yeşil Elmas tatlılarında her zaman sıfır numara fıstıklar kullanır. Bunun yanında şerbetimizi kaynatırken kullandığımız şeker doğal yollardan elde edilen pancar şekeridir. Tereyağımızda hiçbir katkı maddesi yoktur. Kısacası bulabileceğiniz en sağlıklı ve en nitelikli ürünler Yeşil Elmas kalitesiyle sizlere sunulur.

Tatlıya arası olmayanların arasını yapmaya geldik.

Yeşil Elmas Eskişehir'de!

Eskişehir Web Tasarım